FIZINIO ASMENS BANKROTAS LATVIJOJE

Konsultuojame fizinius asmenis apie bankroto Latvijoje R. galimybes. Lietuvoje gauti teismo leidimą bankrutuoti yra gana sudėtinga, arba iš viso neįmanoma dėl didelių kreditorių teisių, netobulų įstatymų, didelių teismo ir kreditorių galių. Kviečiame visus į Latviją, norinčius per trumpesnį laiką, diskretiškai, be apsilankymo Latvijos teisme, bankrutuoti. Latvija fizinio asmens bankroto lyderė ES.

Dažnai  padedame ir  tiems, kuriems Lietuvos teismai atsisakė kelti bankroto bylą, o Latvijoje lydėjo sėkmė.

Jau dirbame ir su bylomis, kur Latvijos teismai atmetė, kaip apsimestines, kur nebuvo laikomasi elementarių Latvijos R. įstatymų bei ES Regulos.

Fizinio asmens bankroto Latvijoje ypatybės:

• Fizinio asmens bankrotą Latvijoje galimas pradėti, jeigu asmens skolos viršija 5000 Eurų.
• Latvijoje kreipiantis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo nereikalinga prieš tai informuoti kreditorių. Kreditoriai apie fizinio asmens bankroto bylą informuojami po teismo sprendimo iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo.
• Latvijoje fizinių asmenų bankroto bylos trukmė priklauso nuo skolos dydžio: jei skolos iki 30 000 Eurų, bankrotas trunka 1 metus; jeigu skola nuo 30 000 Eurų, iki 150 000 Eurų, fizinio asmens bankroto procesas trunka 2 metus; jeigu skolos viršija 150 000 Eurų, bankroto procedūra truks 3 metus.
• Latvijoje teismui iškėlus fizinio bankroto bylą, asmeniui nedraudžiama gyventi, užsiimti verslu ar dirbti bet kurioje ES valstybėje.
• Latvijoje reglamentuota, kad asmuo 1/3 pajamų turi skirti kreditoriniams įsipareigojimams kas mėnesį pasidengti – minimali suma šiandien 144 EUR.
• Pabaigus bankrotą Latvijoje, nusirašo visos skolos, atsiradusios Lietuvoje, Latvijoje bei kitose ES valstybėse, išskyrus:
• Alimentus;
• Administracinės nuobaudas;
• Baudas, nustatytas baudžiamosiose bylose;
• Žalą, kuri buvo padaryta sužalojus kito asmens sveikatą arba atėmus gyvybę;
• Žalą, priteistą baudžiamosiose bylose.
Bankrutuojančiam asmeniui įvykdžius visus mokumo atkūrimo plano reikalavimus, nurašomos visos po mokumo atkūrimo įgyvendinimo likusios skolos. Lietuvos teismų yra išaiškinta, kad bet kuris sprendimas iškelti bankroto bylą, kurį pagal savo jurisdikciją priima Europos Sąjungos valstybės narės teismas, pripažįstamas kitose ES valstybėse nuo to momento, kai sprendimas įsiteisėja bankroto bylą iškėlusioje valstybėje. Visi ES valstybėse priimti teismo sprendimai dėl fizinio asmens bankroto – Lietuvoje įsigalioja automatiškai, pateikus  tos šalies teismo sprendimą.

Baigus bankroto procesą Latvijoje, likusios skolos nurašomos ir toks sprendimas taip pat taikomas kreditoriams Lietuvoje.

Pasikonsultuoti galite telefonu +371 25482245  arba

tiesiog užpildykite užklausos formą ir mes su jumis susisieksime: